Хостинг от Ukr Line
личный кабинет
служба поддержки
Menu

Для чого створювався HTTP / 2?

http2 З моменту свого виникнення на початку 1990-х, HTTP лише декілька разів піддавався серьйозному перегляду. Остання версія — HTTP 1.1 — використовується вже більше 15 років. В еру динамічного оновлення контенту, ресурсоємних мультімедійних форматів і надмірного прагнення до збільшення продуктивності вебу, технології старих протоколів перейшли до разряду морально застарілих. Всі ці тенденції потребують значних змін, які забезпечує HTTP/2.

Головна ціль розробки нової версії HTTP полягала в забезпеченні трьох властивостей, які рідко ассоциюються з одним лише мережевим протоколом, без необхідності використання додаткових мережевих технологій, — простота, висока продуктивність і стійкість. Ці якості забезпечені завдяки зменьшенню затримок при обробці браузерних запросів за допомогою таких мір, як мультиплексування, стиснення, приорітезація запросів і відправлення даних по ініціативі серверу (Server Push).

В якості вдосконалень HTTP використовуються такі механізми, як контроль потоків (flow control), апгрейд (upgrade) і обробка помилок. Вони дозволяють разробникам забезпечувати високу продуктивність і стійкість веб-додатків. Колективна система (collective system) дозволяє серверам эфективно передавати клієнтам більше контенту, ніж вони запросили, що запобігає постійним запросам інформації, поки сайт не буде цілком завантажений в окні браузеру. Напрклад, можливість відправки даних по ініціативі серверу (Server Push), надається HTTP/2, дозволяє серверу віддавати одразу весь контент сторінки, за виключенням того, що є в кеші браузеру. Наклад витрати протоколу мінімізуються за рахунок эфективного стиснення HTTP-заголовків, що підвищує продуктивність при обробці кожного браузерного запросу і серверного відгуку.

Чому важливо шукати можливості пришвидчити завантаження сторінок сайту?

Джон Мюллер, аналітик із команди Google Webmaster Trends, у своєму блозі написав, що наявність на сайті підтримки HTTP/2 не є напряму ранжуючим фактором в Google. В той же час, швидкість завантаження — сам по собі значущий фактор ранжування, тому має сенс почати використовувати HTTP/2 для SEO-просування.

Він додав, що само по собі пришвидшення роботи сайту повинно позитивно впливати на ранжування за рахунок поведінкових факторів. У більш «швидкої» сторінки меньше відсоток відмов — скоріш за все, більше користувачей щось зроблять на такій сторінці, і це вплине на ранжування в пошуку.

Джон Мюллер також повідомив, що Googlebot скоро почне підтримувати HTTP/2. І кто знає — може, в майбутньому наявність HTTP/2 на сайті і стане ранжувальним фактором. Адже пошуковики постійно міняють алгоритми.

Чи дає щось HTTP/2 веб-розробникам?

Так! HTTP/2 дозволяє позбутися від цілого вагону старих трюків, покликаних пришвидшити завантаження сторінок без HTTP/2. Перерахуємо їх:

-
домен-шардинг або використання множинних родинних доменів для завантаження файлів, щоб дозволити встановити більше число TCP-з’єднань;
-
спрайти із картинок — об’єднання картинок в один файл для зниження числа запросів. Однак, такий файл повинен перш за все завантажитися цілком, перш, ніж буде показана хоча б одна картинка. До того ж, обробка більших файлів з’їдає більше пам’яті;
-
об’єднання файлів CSS та Javascript, що також робиться для зниження кількості запитів, а також збільшує займану пам’ять;
-
домени без cookie: завантаження картинок, CSS і Javascript з другого домену, де не використовуються cookie.
-
домен-шардинг або використання множинних родинних доменів для скачування файлів, щоб дозволити встановити більше число TCP-з’єднань;

Тарифи на SSL хостинг + HTTP / 2
© 2006 - 2021 Ukr Line. All rights reserved